Dátum: 2024 április 20. (szombat) | Konrád

hírek

Felnőtt Gyorsasági és Parakenu Magyar Bajnokság

2014. augusztus 15. és 17. között rendezték meg 47 egyesület közel 925 versenyzőjével Szolnokon a Holt-Tiszán a Felnőtt Gyorsasági és Parakenu Magyar Bajnokságot.

A klubok közötti pontverseny miatt a versenyzők nem feltétlenül a megszokott egységekben indulnak, így például az ország legeredményesebb sportolónője, klubunk tízszeres világbajnoka, Kozák Danuta fiatal újpesti klubtársaival: Braun Borókával, Malcsiner Eszterrel és az alig 17 esztendős Piller Szabinával áll rajthoz K-4 500 méteren, nem a világbajnok női négyessel.

Az alábbiakban a döntők eredményeit olvashatják.

Pénteken fél ötkor rendezték meg a férfi K2 1000 méteres döntőjét, ahol két hajónk is bejutott a fináléba. A Piller Kristóf/Györgyjakab Máté 3:24:110-zel a nyolcadik, a Nyári Bendegúz/Máthé Krisztián duó pedig 3:34:470-nel a kilencedik helyen végzett.

Nem sokkal később a férfi C2 1000 méter fináléja következett, ahol szintén két hajónknak sikerült bekerülnie az „A” döntőbe. A Pálfi Márió/Nagy Gergely Balázs 4:02:190-nel a hetedik, a Schmidt Richárd/Schmidt Dániel páros pedig 4:04:010-zel a nyolcadik helyen ért célba.

Két férfi döntő után következett a női K2 1000 méteres döntő. Itt a Metz Zsófia/Mátyás Mercédesz duónk a nyolcadik, a Katona Lili/Braun Boróka kettős pedig a kilencedik helyen végzett. Győztes a világbajnok Szabó Gabriella/Csipes Tamara kettős lett.

(Braun Boróka és Katona Lili a zöld hajóban)

Fél hatkor szállt kajakba a K4 1000 méteres döntőjébe két hajónk is. A Vidákovich Antal/Nyári Bendegúz/Máthé Krisztián/Czompa Tibor négyes a hatodik, a Varga Máté/Balogh Gábor/Gere András/Nyári Barnabás hajó pedig a kilencedik helyen végzett.

A C4 1000 méteres döntőjébe szintén két hajónk is bejutott. A Schmidt Richárd/Schmidt Dániel/Pálfi Márió/Fekete Ádám négyes nagyszerű evezéssel, kicsit több, mint négy másodperccel megelőzve a harmadik helyezettet a második lett, a Gyollai Péter/Dóri Bence/Pozsár Imre/Nagy Gergely hajó pedig a negyedik helyen végzett.

A női K4 1000 méteres döntőjében a Metz Zsófia/Katona Lili/Mátyás Mercédesz/Braun Boróka négyesünk a hatodik helyen ért célba.

Szombaton rendezték meg a férfi C1 500 méteres döntőt, ahova Fekete Ádám jutott be és az ötödik helyen végzett.

Nem sokkal később indult a férfi K2 500 méter, ahol Györgyjakab Máté/Piller Kristóf duónk a hatodik helyen ért célba.

A férfi C2 500 méter fináléjában Schmidt Richárd/Schmidt Dániel hetedikként végzett a futamban.

A női K2 500 méteren egy fél hajóval képviseltettük magunkat. A Katrinecz Rita (Szolnok)/Malcsiner Eszter (UTE) páros öt századdal maradt le a dobogó második fokáról és végzett a harmadik helyen.

Délután öt órakor rendezték meg a férfi K4 500 méteres döntőjét. A friss világbajnokunk, Nádas Bence a Birkás Balázs (EDF Démász–Szeged)/Boros Gergely (Atomerőmű)/Császár Gergely (EDF Démász–Szeged) négyes a harmadik, a Nyári Bendegúz/Gere András/Czompa Tibor/Máthé Krisztián négyesünk pedig a nyolcadik helyen ért célba.

(Nádas Bence, Birkás Balázs, Boros Gergely, Császár Gergely)

A férfi C4 500 méteres fináléjában két hajónk is érdekelt volt. A Schmidt Richárd/Nagy Gergely/Pálfi Márió/Fekete Ádám négyes a harmadik, a Gyollai Péter/Dóri Bence/Pozsár Imre/Schmidt Dániel kvartett pedig a nyolcadik helyen végzett.

A szombati utolsó döntőben, kb. negyed öt körül szálltak hajóba a női K4 500 méter döntősei. A futamban klubunkat a Piller Szabina/Kozák Danuta/Braun Boróka/Malcsiner Eszter négyes képviselte és közel másfél másodperces előnnyel a harmadik Közgép előtt, a második helyen értek célba.

Vasárnap a női K1 200 méteres döntőben Piller Szabináért szoríthattunk, aki az ötödik helyen ért célba.

Délután a férfi K2 200 méter döntősei is hajóba szálltak. Mi a Birkás Balázs (EDF Démász–Szeged)/Nádas Bence (UTE) hajóban voltunk érdekeltek, akik alig lemaradva a győztes hajótól a második helyen futottak be 31:650 másodperces idővel.

A Férfi C2 200 méteres fináléban a Schmidt Richárd/Fekete Ádám duónk az ötödik helyen ért célba.

Egy óra előtt rendezték meg a női K2 200 méteres fináléját, ahová két hajónk is bejutott. A Piller Szabina/Kozák Danuta páros esélyt sem adva a többieknek az első, a Katona Lili/Mátyás Mercédesz duó a kilencedik helyen végzett.

A férfi K4 200 méteres döntőben öt kajakosukért is szoríthattunk. Nádas Bence a Birkás Balázs (EDF Démász –Szeged)/Boros Gergely (Atomerőmű)/Dombi Rudolf (Építők) hajóval megnyerte a futamot, a Varga Máté/Gere András/Czompa Tibor/Balogh Gábor négyes pedig a hatodik helyen ért célba.

(Nádas Bence, Birkás Balázs, Boros Gergely, Dombi Rudolf)

A fél kettőkor rendezett férfi C4 200 méteres döntőbe két hajónk jutott be. A Schmidt Richárd/Schmidt Dániel/Pálfi Márió/Fekete Ádám négyes a hatodik, a Gyollai Péter/Dóri Bence/Pozsár Imre/Nagy Gergely hajónk pedig a nyolcadik helyen végzett.

A női K4 200 méteres döntőbe a Piller Szabina/Kozák Danuta/Braun Boróka/Malcsiner Eszter kvartett magabiztos evezéssel, 34:810-es idővel utasította maga mögé a mezőnyt.

Délután három órakor a férfi K1 5000 méteres döntősei szálltak hajóba. Itt Györgyjakab Máté a hatodik, Máthé Krisztián a tizenharmadik, Nyári Bendegúz a huszonkettedik, Piller Kristóf a huszonhatodik, Nyári Barnabás a huszonhetedik helyen végzett.

A férfi C1 5000 méteren Schmidt Dániel 33 másodperces előnnyel a harmadik, Schmidt Richárd a nyolcadik, Dóri Bence a kilencedik, Nagy Gergely a tizenegyedik helyen ért célba.

A női K1 5000 méteres döntőjében Katona Lili az ötödik, Braun Boróka a nyolcadik, Metz Viktória a tízedik, Mátyás Mercédesz a tizenkettedik helyen végzett.

GRATULÁLUNK MINDENKINEK ÉS SOK SIKERT KÍVÁNUNK!